Ortopedik Bot ve Ayakkabı

Ortopedik ayakkabılar ve terlikler: Ayağın anatomik yapısına uygun olarak üretilmiş ürünlerdir. Ayaktaki longitudinal (boylama) ve transvers (enine) kavisi doğru destekleme noktalarına sahiptir. Etkili destek noktaları sayesinde ayağında problemi olanlar için düzeltici, şikâyeti gidericidir. Topuk nötr pozisyonda duracak şekilde yuvalanır. Ayakkabı içinde parmakların sıkışmaması için geniş parmak evi vardır. Doğal deriden imal edilen ayakkabılar ayağın havalanması için yardımcıdır. İyi teneffüs eden ayakkabı kapalı ortam yüzünden ciltte gelişebilecek mantar problemlerinin engellenmesine yardımcıdır. Ayakkabıda yeterli derinlik ve genişlik olduğu için hekimin uygun gördüğü modifikasyonlar rahatlıkla uygulanabilir. Çıkarılabilir iç taban dolayısıyla gerektiğinde hekimin uygun gördüğü başka bir tabanlık rahatlıkla yerleştirilebilir. Böylece doğru ayakkabıda kullanılan tabanlıktan alınan fayda daha yüksek olur.

Ortopedik botlar; Pes planus, pes cavus, pes eqine varus, polio sekeli gibi rahatsızlıklarda kullanılan ortopedik botlar kişiden ölçü alınarak özel imal edilir. Calcaneusu saran topuk yapısı, medial ve lateral bölgeyi desteklemek için deri ve meşin arasına konan sertleştirici ford, malleol hizasına kadar çıkarak calcaneusu destekler. Botun koncu malleolleri içine alarak ayak bileğinin tam stabilizasyonunu sağlar. Naviküler bölgeyi desteklemek için scaphoid ped botun içine yerleştirilmiştir.Hekimin isteği doğrultusunda medial (iç) lateral (dış) kama desteği, iç veya dış thomas topuk desteği yapılır. Kısalık giderici destekler botun içinden veya dışından yapılır. Hakiki kösele ve deriden imal edilimiştir.

Ortopedik botlar kişiye özel ölçü alınarak imal edilmektedir.

Doktorunuz sizden değişik özelliklerde ortopedik botlar isteyebilir.
Örnek olarak;
-Medial ark takviyeli (Scaphoid Pad'li), içten (medialden) 0,5 mm kamalı, thomas topuklu

-3cm kısalık takviyeli, lateralden 3 mm kamalı , 2cm scaphoid pad'li , ileri fortlu v.s

Tüm ortopedik botlarda, Thomas topuk, medial ark (scaphoid pad) ve ileri fort bulunmaktadır.

İleri fort: Ayakkabının yanlara doğru uzanan biraz sert kısmıdır.
Thomas topuk: Ayakkabının topuğunda bulunan kısımdır.Ortopedik Bot ve Ayakkabı Hakkında Bilgi Almak ve Spariş Vermek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Ortopedik Bot Hizmetlerimiz

Numune Ortopedi; protez, ortez, korse, ortopedik bot, tlso korse, ceket korse, boston corse, spinecor, taylor korse, jewett korse, milwaukee korse, diz altı protez, diz üstü protez, diz dezartikulasyon protezi, chopart protezi, kalça dezartikulasyon protezi, myoelektrik kol protezi, dirsek altı kol protezi, dirsek üstü kol protezi, kol protezi, c-leg, cleg protez, afo, kafo, hkafo, pafo, eklemli afo, grafo, dafo, kısa yürüme cihazı, uzun yürüme cihazı, thomas cihazı, twister ortezi, kalça abduksiyon ortezi, statik el splinti, dinamik el spliti, radial palsy cihazı, dirsek kontraktür ortezi, sarmiento ortezi kol abduksiyon ortezi gibi yüzlerce ürünü, deneyimli ortopedi teknikerleri tarafından ölçü alarak hastaya özel yapmaktadır.


Learn MoreBizimle İletişime Geçin

Contact Us

Numune Ortopedi Medikal

Telefon:
0332 353 32 60

Cep Tel:
0533 325 73 65

Fax:
0332 353 32 61

Web:
www.numuneortopedi.com

Email:
info@numuneortopedi.com

Medrese Mah. Hastane Cad. No:4/b Selçuklu/KONYA

Email ContactBize Yazın